Touch of Gospel dabing

.. aneb jak jsme se zapsali do historie pár kultovních animovaných filmů ať už nazpíváním písniček či namluvením davových scén.

Polární expres (2004)

První film, pro který dostal Touch of Gospel pozvánku na dabing, byl film Polární expres, kde mužská sekce sboru nazpívala s hlavním zpěvákem píseň Horká čokoláda.

Madagaskar (2005)

Sbormistr Michal Beránek vzpomíná na dabing takto: “Při dabování lemurů v hromadných scénách, kde křičí Newyorští obři atp. to vypadalo tak, že zazněl pokyn z režie – lekněte se. Výborně, teď je potřeba o oktávu níž/výš a další možnosti. A takhle pořád dokola.
V písničkách jsme jsme propůjčili hlas sboru lemurů.”

Fantastická čtyřka (2005)

Jak se uvádí na ČSFD: Pro český dabing lidí z davu, např. ve scéně na mostu, byli na základě předchozích zkušeností z filmu Polární expres (2004) a Madagaskar (2005) přizváni členové sboru Touch of Gospel.

Doba ledová 2 (2006)

V době ledové 2 jsme mohli zpívat sborové party v písni Stůl, prostřený stůl. Název písně byl vesměs i text písně, takže při zkoušení u Michala doma se několik odpolední ozývalo v různých melodických úpravách “stůl, prostřený stůl”, což naštěstí nikdo ze sousedů nijak neokomentoval. 🙂

Garfield 2 (2006)

Ve filmu Garfield 2 máme na svědomí píseň Garfielda oslavujícího lasagne a svůj nový život.

Spláchnutej (2006)

Film Spláchnutej je báječná oddechovka, na videu je jedna z pasáží, kterou máme také na svědomí – sbory a larvy v písni Krásná Rito.

Horton (2007)

Poslední film z éry Touch of Gospel dabing je krásný, i když ne tak známý animovaný film o šedivém slonovi Hortnovi, který objeví svět Kdovíků. Podíleli jsme se opět na mluvených či zpívaných davových scénách.