O nás

Touch of Gospel

Jak se sbor Touch of Gospel vyvinul skoro až evolučním způsobem se dozvíte v sekci  Historie.


Co jest do jména Touch of Gospel

Dnes se význam názvu našeho sboru posunul do nové roviny – touch znamená také dotek, a tak chceme svým jménem a svými vystoupeními dát najevo, že se nás tahle muzika bytostně dotýká v tom nejlepším smyslu slova a že to pohlazení chceme předávat dál – všem, kdo si nás přicházejí poslechnout. A možná také (a snad hlavně) to, že okolní svět nese pro nás nepominutelné stopy dávného a přetrvávajícího láskyplného doteku, za který chceme poděkovat a vzdát chválu tím, co umíme: muzikou, která je nám blízká.

Gospel

Dle slovníkových definic tohle slovo znamená mnohé, anglickým výrazem pro Evangelia (vlastně zkomolenina slovního spojení good spell, dobrá zpráva, případně God’s spell, Boží slovo) počínaje a názvem filmu režiséra Roba Hardyho z roku 2005 ani zdaleka nekonče.


Pro členy souboru Touch of Gospel má ale tenhle pojem primárně příchuť hudební exploze, ve které se mísí velebnost starých anglosaských křesťanských hymnů, skrytá informační sdělení černošských spirituálů, hudební vlivy New Orleansu i Memphisu, rytmy Karibiku i africké savany, přímočarost irské lidovky i vycizelovaná aranžmá současných velikánů dotyčného žánru.


Nicméně to podstatné, co činí gospel gospelem, tkví nejen v různosti cest, ale spíše v jednotě cíle, ke které všechna ta rozmanitost směřuje – k oslavě Boží velikosti, lásky a milosti, kterou obdarovává tento svět, a k vyjádření vděčnosti za to, že tomu tak je.


Pokud víte, co je gospel, jistě chápete, o čem je tu řeč. Pokud ne, více se o tomto žánru můžete dozvědět na stránkách Občanského sdružení Gospeltrain. A pokud Vaše chuť naroste a zjistíte, že k nám máte blízko nejen co do hudebních preferencí, ale také co do vzdálenosti na mapě, přijďte se na nás podívat a poslechnout si nás na některý z našich koncertů.

A pokud Vás láká zazpívat si a okusit tuhle muziku, přijďte a přidejte se k našemu sboru.